Aston Villa - Wolves, wynik meczu 2-0

W meczu 30. kolejki angielskiej Premier League Aston Villa podejmowała drużynę Wolves na Villa Park. Spotkanie rozegrane zostało 30 marca o godzinie 17:30. Gospodarze zwyciężyli 2-0, prowadząc już 1-0 na przerwę.

Relacja z meczu Aston Villa - Wolves

Mecz pomiędzy drużynami Aston Villa i Wolves odbył się na imponującym stadionie Villa Park. Na murawie zmierzyły się te dwie drużyny w ramach 30. kolejki Premier League. Sędzią głównym spotkania był Paul Tierney z Anglii, który miał pełne ręce roboty w trakcie tego emocjonującego starcia.

Od samego początku mecz był pełen napięcia, a kibice obu drużyn prowadzili głośne dopingowanie, tworząc niesamowitą atmosferę na trybunach. Pierwsza połowa była wyrównana, ale to gospodarze zdołali pokonać bramkarza Wolves w 36. minucie. Bramkę na 1-0 zdobył M. Diaby po skutecznej asyście, co wprowadziło kibiców Villi w szał radości.

Druga połowa także nie zawiodła. W 65. minucie E. Konsa podwyższył prowadzenie dla Aston Villi, strzelając drugiego gola po zagraniu M. Diaby. Niesamowite emocje towarzyszyły temu trafieniu, a kibice nie mogli oderwać wzroku od boiska.

W trakcie meczu sędzia nie szczędził kartek, karząc zawodników obu drużyn za różne faulowania i przewinienia. Żółte kartki otrzymali m.in. Youri Tielemans i Jhon Durán z Aston Villi, oraz Pablo Sarabia, Tawanda Chirewa, Max Kilman i Toti Gomes z Wolves. Czysto nie było również w końcówce, gdzie Lucas Digne dostał żółtą kartkę w ostatnich minutach.

Mimo nerwowej atmosfery na boisku, nie doszło do czerwonych kartek dla żadnej z drużyn. Aston Villa zasłużenie zwyciężyła 2-0 nad Wolves i zdobyła cenne trzy punkty w ligowej tabeli.

Po takim zwycięstwie Aston Villa może patrzeć z optymizmem w przyszłość. Ich kolejne mecze przyniosą starcia z takimi rywalami jak Manchester City, Brentford i Lille. Z kolei Wolves będą musieli podjąć wyzwanie meczów z Burnley, West Ham i Nottingham Forest, szukając powrotu na drogę zwycięstw.