Na stadionie Etihad Stadium dnia 2024-05-04 16:30 odbył się mecz Manchester City kontra Wolves - 5-1

Spotkanie pomiędzy Manchesterem City a Wolverhampton Wanderers było prawdziwą ucztą piłkarską dla kibiców. Mecz rozegrany na Etihad Stadium zakończył się wynikiem 5-1 na korzyść gospodarzy. Manchester City zdominował rywali od pierwszego gwizdka, prowadząc już 3-0 po pierwszej połowie. To był wieczór pełen emocji i efektownych akcji, który zapadnie na długo w pamięci fanów obu drużyn.

Manchester City - Wolves 5-1: Gwiazda E. Haalanda na Etihad Stadium

Manchester City podejmowało na własnym stadionie drużynę Wolves w ramach 36. kolejki Premier League. Emocje sięgały zenitu, gdyż obie ekipy miały wiele do udowodnienia. Sędzia główny Craig Pawson z Anglii stał na czele spotkania, które od samego początku zapowiadało się pasjonująco.

Spotkanie rozpoczęło się dynamicznie, a już w 12. minucie na listę strzelców wpisał się Erling Haaland. Norweg zaprezentował klasę i skuteczność, otwierając wynik na korzyść Gospodarzy. W 35. minucie to właśnie Haaland zdobył swojego drugiego gola, asystującemu Rodriemu. Przed przerwą Manchester City prowadziło 3-0, dając wyraźną przewagę przed drugą połową.

Po zmianie stron goście postanowili jednak nie poddawać się i w 53. minucie Hwang Hee-Chan zdobył honorowego gola dla Wolves, zmniejszając dystans. Gospodarze odpowiedzieli jednak błyskawicznie, ponownie Haaland trafiając do siatki już w 54. minucie, tym razem po asyście Phila Fodena.

Ostatnie słowo należało do Jose Alvareza, który w 85. minucie ustalił wynik spotkania na 5-1, ponownie z pomocą Rodriego. Manchester City pewnie kontrolowało przebieg meczu, udowadniając swoją dominację na boisku.

Spotkanie nie obyło się bez kartek, a żółte kartki otrzymali Mario Lemina, Nélson Semedo, Boubacar Traoré oraz João Gomes z drużyny gości. Czerwonych kartek nie odnotowano w żadnej z drużyn.

Mecz na Etihad Stadium był prawdziwą ucztą dla kibiców, którzy mogli podziwiać efektowne akcje oraz skuteczność graczy Manchesteru City. Zespół prezentował wysoką formę i skuteczność, co wróży dobrze na nadchodzące spotkania.

Następne mecze dla Manchester City to starcia z Fulham, Tottenhamem oraz West Hamem. Natomiast Wolves zmierzą się kolejno z Crystal Palace i Liverpoolem.